Byznysmamka

Jak v klidu pracovat doma

Znáte to, takové ty rušící elementy. Víte, jak vám pomůže, když je eliminujete či dokonce vypnete??  

Pojďme se na to podívat. Projedeme nejdůležitější rady,  které vám usnadní pracovní život. Představa je asi jasná – utahaná máma na mateřské, která celý den tahá řvoucí dítko na rukou, vyvalený bok, druhý dítko je kalamitní četa v nepořádku. Uklizeno a uvařeno v rámci možností a do toho pracovat a  vydělávat peníze?? Jako kolikrát na blázinec. Jak si čas uspořádat tak, aby vše šlo lehce.  

 1.Vypněte si facebook a ostatní sociální sítě !! 

Velký rušič, potřebujete se soustředit, ale furt vám někdo píše, furt vás láká brouzdat jen tak po facebooku nebo instagramu. Tak  opravdu po dobu práce si tyto “rušiče” vypněte. Fakt stihnete toho tolik, nebude vás někdo rozptylovat. Člověk si pak i sám uvědomí, kolik času uplyne, když se jen tak koukáte po sítích.  

2. Zavřete se do jedné místnosti, kde budete sama.  

Ano, děti stále něco potřebují, pokud jsou ve školce, ve škole, super pro vás. Tvořte, pokud jsou pryč. Je to fakt super. Vím, že si zrovna chcete užívat toho klidu, kdy jsou pryč, kdy je ticho. Ale je to zase jediná vaše možnost, jak tvořit v klidu. Pokud to máte jako já, že v klidu a tichu toho vytvoříte nejvíce, tvořte. Než se vám zase ratolesti vrátí. Pokud z vedlejších místností stále slyšíte ruchy, zkuste pracovat jindy, pokud vás to hodně rozptyluje. Někdo je tak odvážný, že pracuje i v ruchu. Každý to má jinak.  

3. Uvařte si dopředu 

Jo, pokud jsou už děti doma, můžete vařit s nimi. Od toho lze odbíhat, lze se jim věnovat, ať už třeba jen povídáním. U práce si s nimi povídat moc nemůžete, musíte se soustředit, ale u vaření je to jedno. Máte pak celé dopoledne na práci klid. V nejlepším případě i část odpoledne. Takové to uklízení, zapnout pračku, myčku, setřít prach, vytřít, to už zvládám jen tak v mezičase. Protože i já potřebuji pauzu na tvoření, psaní, nebo čemu se prostě věnuji. Nejsem robot, nejedu na zápřah, také odpočívám. V tom je to kouzlo podnikání doma, že si můžu dát “voraz”, kdykoliv já chci. 

4. Úklid 

Úklid zvládám během dne různě. Co vidím, že hoří, tak po tom jdu. Zamést, vytřít, utřít prach, prostě takové ty klasické práce. Zapnout pračku, pověsit prádlo, zapnout myčku, vyskládat nádobí. Můžete také tyto práce delegovat.  

5. Práce na gauči nebo venku 

Taky rádi pracujete na gauči, zachumlaní v dece? Jo to je super tvoření. Mít po ruce pití, kafíčko, nebo dokonce i něco na zobání. Ono se říká, když se žvýká, že mozek se lépe soustředí. Tak nevím, mozek se možná soustředí a spalování potom je mimo. To jen tak pro odreagování. Každopádně, pokud pracujete v této poloze, mějte vše při ruce, aby jste furt nemusela vylézat z pod deky. V letním období zase je super pracovat na balkoně, na terase, na zahradě, na dece. Čerstvý vzduch je taky fajn na prokrvení mozkových závitů.  

6. Vymezte si čas pro děti a taky své koníčky 

 Pracujete kdy chcete, jak chcete, jakým tempem chcete. Ano, někdy se toho na vás nahrne spousta, ale přeci jen by jste si měla čas pro rodinu, pro sebe, pro děti, pro koníčky, … udělat. Je to hodně důležité. Pokud se dlouho věnujete práci, po pár hodinách už vám to leze krkem, nejde vám to, nejsou nápady, … Prostě je potřeba si dáchnout. 

7. Choďte ven 

Na procházku je povinnost jít. Ať už se vám chce nebo nechce. Práce neuteče. Děti unavit je taky docela dobrý tah. Jako chápu, když prší, nebo je chumelenice, nebo je velký hic, se člověku nechce. Nejradši by byl zalezlý. Ale překonejte se. Dělejte i to, co se vám nelíbí. Pak se vám nebude zdát práce třeba tak složitá, těžká, náročná na čas.

 8. Naplánujte si dovolenou 

Ano, i toto je důležitý motivační krok. Týden alespoň někam odjet. Někam kde se pokusíte nic nedělat. Já to chápu, podle své zkušenosti mi to nedá. Také na dovolené pracujete?? Já si dávám do plánovače, na dovolené nepracovat. Zatím mi to nejde. Nevím, zda mě ta práce tak baví a naplňuje, nebo takový ten zvyk, že nic nedělat je prostě nuda. Že se neumím nudit. Že nedokážu nic nedělat. Tedy na chvíli dokážu lehnout třeba na lehátko a opalovat se. Jenže i u toho můžu pracovat, tak proč to nevyužít? NE – opravdu si vymezte jen čas na dovolenou. Já se musím už třeba příští rok překonat. Co myslíte? Dám to?? Také to tak máte?   

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *