Byznysmamka

Proč po registraci nováček nepracuje?

Registruje se vám do MLM nováček, vy mu pošlete případně všechny potřebné dokumenty. A on se tak nějak ocitne jako nad propastí. Neví, co dál, čím vlastně začít. A když se mu neozvete týden, on se vám též neozve a nezačne. 

Jak tomu předejít?? Podíváme se na to. 

Až na vyjímky se stává, že když tedy nováček komunikuje. Má spoustu otázek, tak je to super. Zajímá se, chce to rozjet. Ale co když se vám po registraci neozve a nevidíte, že by se přidal třeba do skupinky, že by začal inzerovat, že by pracoval. 

Necháme mu den, dva na to, aby se podíval na všechny dokumenty, projel si stránky, sepsal si svoje potřebné věci do začátku, co mu bylo „nařízeno“, aby si připravil. Pokud se neozve s otázkami, ozveme se mu max do 3 dnů samy.  Zeptáme se, zda četl dokumenty, zda se přidal do skupin, či zda třeba už i začal pracovat.

V nejlepším případě vám poví, že vše nastudoval, že začal, že je vše v pořádku. Pak je druhá možnost, že se bude ptát na doplňující otázky. A třetí možnost – i mě se stane občas, že se neozve. Nejspíše zjistí, že tato práce pro něj není, i když jste ještě před registrací vše probraly. Bohužel, je to jen o lidech. Slušností a profesionalitou je odpovědět, komunikovat, případně samozřejmě i řešit negativní věci. I to vše k práci patří. 

Nováček potřebuje být na začátku veden. I když třeba po tom netouží, řekl by vám to. Takže začátky se mu věnujte, ukazujte mu cesty, jak má pracovat, jak pracujete i vy – případně i váš tým. Nejlepší je vše řešit ve skupince tomu určené. Kde jste jeden tým. A kde na to nejste i jen vy sama. 

Nováček se postupně rozjede v samostatnou jednotku, která samozřejmě vás bude potřeboval i nadále. Nadále bude řešit případně nějaké námitky, bude chtít poradit, jak na své registrace, bude chtít ještě se ujišťovat, zda je to tak či onak. Než si vše sedne, než vše pochopí. Ono třeba systém, který se učíme za pochodu, příjde s praxí sám. To je nejlepší možností, jak pochopit. 

Mít aktivní tým, kde si všichni radíte, pomáháte, podporujete je fajn, ovšem je problém v tom, mít nováčky aktivní. Většinou jich ve skupině  spousta, ale aktivních je třeba jen pár lidí. Ostatní jsou jen „pozorovači“, jen pozorují, nechtějí se zapojovat, ale pozorně vše sledují, čtou. I to je fajn. Nemusí být aktivní a reagovat na každý příspěvek. Nebo raději se s vámi baví jen v chatu a to soukromě. I to je v pořádku. Respektujte nováčka a jeho pocity. 

Je prokázáno, že u MLM zůstávají jen ti, co vytrvají, jen ti, co mají trochu cíle. Ti, co přestanou reagovat, už vím, že s nimi spolupráce není ta pravá. Ale i to někdy mate. Každý máme nějaký osud, každý máme nějaké osobní problémy, každý to prostě vše máme jinak. Je nutné respektovat, nenutit nováčka dělat nějaké kroky, které by nechtěl. Nařizovat mu vše a nebo ho každý den urgovat, zda splnil to nebo to. Takto to není dobře. Nebuďte takovými mentory. 

Shrneme si to. Nováčka zaškolit, dát mu čas. Neuhánět ho každou chvíli. Jednou týdně se zkontaktovat, zeptat se, zda něco nepotřebuje. A pak vidíte na jeho reakcích, zda je zájem či nikoliv není zájem. Podle toho se pak přizpůsobit a spolupracovat dál. Šikovní nováčci jsou třeba samostatní do měsíce. Někteří potřebují čas. 

Inspirujte se ebooky, když si nevíte rady. 

Doporučuji vám ebook: Jak začít dělat MLM úspěšně 

Kde se naučíte 20 kroky se dostat na vrchol, aby se vám dařilo.  Bonus navíc: Tajemství úspěšných. 

Další, co je potřeba v praxi MLM je NÁMITKOVNÍK

Zdolávání námitek je složitý proces a taky kouzlo úspěchu. 

V ebooku je 40 podrobně zpracovaných námitek a jak na ně odpovídat, aby jste byly úspěšní  dovedly registraci ke konci. 

A taky pokud nejste tvůrčí typ. Neumíte vytvořit poutavý inzerát a sepsat úvodní text, který je magnetem na nové registrace, tak využijete PROFI SADU K MLM – kde najdete 10 připravených inzerátů, 5 motivačních fotek ihned ke sdílení a taky bonus navíc: Jak za týden rozjet svoje MLM 

E ebooky :  12 mýtů o MLM  a Proč se Vám nedaří v MLM  se vám též budou hodit. 

Buďte Byznysmamky 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *